3. kolo - Po stopách transportůZávěrečné kolo této soutěže probíhalo přímo v Terezíně a naším cílem bylo, abychom všichni lépe poznali, jak mohl život v ghettu vypadat. Vše začalo již na na nádraží v Praze, kde jsme se všichni setkali a vydali se na vlak. Všichni dostali na krk cedulky se svým číslem - nyní už neměli jméno. Po vědomostních úkolech jsme už za tmy šli do onoho tajemného města.
Ubytovali jsme se v místní sokolovně, kde také proběhla společná večeře a také představování jednotlivých týmů, které se do Terezína sjeli z celé rebubliky.
Další den probíhala dopolední hra v ulicích, při které jsme se všichni detailně seznámili se vším, co válečný Terezín nabízel. Po odpoledních vědomostních aktivitách přišly na řadu výtvarné - vytvářeli jsme dorty z chleba či loutky na základě textů z časopisu Vedem.

    _

Večer přišla na řadu zážitková akční hra, při níž byl jeden ze skupinky odveden do transportu a zbytek se ho snažil zachránit.
Další den nám pamětníci Toman Brod a Tommy Karas sdělili své zážitky z ghetta a dokonce si s námi i zahráli fotbal - po 70 letech se odehrál další zápas terezínské ligy!
Na závěr jsme ještě zapálili svíčky na zbytku železniční vlečky na památku všem, kteří po ní odjeli do neznáma.