Kutná Hora (TGM)


Historický kroužek na ZŠ T. G. Masaryka zkoumá nejen historii gotického města Kutná Hora, ale i dějiny 20. století. Stálý zájem mají členové kroužku o historii 2. světové války, kromě technického vybavení, bitev a slavných vojenských osobností, se žáci seznamují i s osudy obyčejných lidí, kteří na vlastní kůži zažili hrůzy tohoto válečného konfliktu.

Kamila Prokopová
Čtrnáctiletá puberťačka se zájmen o historii tráví volný čas nejraději venku s přáteli nebo ve společnosti čtyřnohých kamarádů.

Tomáš Kvasnička
Ač nejmladší, přesto nejhlučnější. Stále čiperný a plný energie, „zklidnit“ ho dokáže snad jen historická kniha nebo jízda na kole.

Kačka Vlasáková
Nejtišší a nejkrásnější.Mnoho sportovních úspěchů získává se svým týmem kutnohorských mažoretek, ale výborné výsledky dosahuje i ve škole.

Lukáš Moravec
Nejoblíbenějším předmětem je pro Lukáše, samozřejmě kromě přestávky, dějepis. Příjemný kamarád, který se těší, až si konečně udělá řidičský průkaz.

Milan Klaus
Stále usměvavý budoucí automechanik, který většinu času tráví s knihou v ruce a s úsměvem na rtech.

Ivča Spurná
Dívka moderních technologií, telefon má vždy připraven stejně jako pohotovou odpověď na historické otázky.

Evička Nováková
Jedna z nejmladších členek historického kroužku navštěvuje sice jen 7. ročník, nejzajímavější jí však připadá období 2. světové války.