Soutěž Jak by vypadal můj život za válkyRozhodli jsme se vytvořit pracovní list, který by měl mladým lidem od 12-ti let přiblížit život jejich vrstevníků, kteří vyrůstali v terezínském ghettu. Je koncipován tak, abyste nad ním nestrávili mnoho času, přizpůsobili jsme ho pro školní hodiny, takže není problém ho vyplnit za standartní vyučovací hodinu. Po přečtení informačních textů a fotografií na vás čeká práce s textem, kdy odpovíte na pár otázek, které lze zjistit z předchozích textů. Zajímavější jsou ale kreativní úkoly, při kterých si máte rozmyslet, co byste si sbalili s sebou do transportu. Dále zkusíte napsat vlastní zápis do deníku, napíšete básničku nebo nakreslíte komiks. Můžete vyhrát zajímavé knihy, které vás ještě více podpoří ve vašem zájmu!

Poté nám vaše odpovědi pošlete buď na adresu Gymnázium Přírodní škola, Strossmayerovo náměstí 990/4 170 00 Praha 7 - Holešovice nebo na email vedem.terezin@gmail.com.

BONUSOVÝ ÚKOL: Tento úkol dělat nemusíme, ale pro zvláště zvídavé tu máme ještě jeden úkol. Projděte se Terezínem na interaktivní mapě na stránkách www.vedem-terezin.cz. Najděte následující místa na mapě a napište čísla podle toho, kde se nacházejí, např. A2. Může být více možností. Nezapomeňte se podepsat, když nám budete řešení posílat na mail. A) Nemocnice, B) Kuchyně a výdejny jídla, C) Chlapecké, dětské a dívčí domovy, D) kde se hrál fotbal, E) kde se hrálo divalo, F) kde sídlil oddíl četníků, G) odkud odjíždely transporty, H) kde sídlila komandatura SS