Co jsou to týmy Štafety?


Týmy Terezínské štafety vznikly v rámci 1. a 2. ročníku soutěže Převezměte terezínskou štafetu. Jedná se o skupiny mladých lidí nebo i jednotlivců – většinou základních a středních škol, které se chtějí společně věnovat tématu holokaustu  a nacistické perzekuce, zvláště životu a tvorbě dětí a mládeže v této době. Jde o volné sdružení zájemců, v rámci Terezínské štafety není žádné formální členství, neplatí se žádné příspěvky, veškerá činnost je dobrovolná.

Jak založit nový tým?


Pokud chcete založit nový tým štafety, podívejte se nejprve na (jak se zapojit). Napište nám, jakým aktivitám byste se chtěli věnovat a kdo jsou členové vaší skupiny. Budeme také rádi, pokud nám napíšete něco o sobě, o městě, kde žijete atd. A pokud žádný nápad, jak se zapojit nemáte, ale chuť něco dělat ano, napište stejně, můžeme vás nejen inspirovat, ale i pozvat na nějakou akci.


 

Co když jsem na to sám?

To vůbec nevadí. Pomáhá nám i hodně jednotlivců. Můžete se snadno zapojit za vyhledávání a zpracovávání různých materiálů nebo psaní příběhů. Ale i určitě mnoha jiného. Tak se také klidně ozvěte, napište o sobě a určitě něco vymyslíme.

Nevadí, že už nejsem nejmladší?

Určitě ne. I když akce jsou často dimenzovány pro mladší věkovou kategorii (spaní na karimatkách ad.), zapojit se může kdokoli. Naopak, pokud máte už vlastní děti, můžete se přihlásit i s nimi.

Čemu se tým může věnovat?

To si můžete podrobně přečíst na stránce Jak se zapojit

Co když nám nápad, ale nechci nebo nemám čas se mu věnovat?

Tím spíš budeme rádi, pokud nám svůj nápad pošlete. A my ho můžeme nabídnout na zpracování některému z týmů, které již fungují nebo se zakládají.

Pište na adresu: info@terezinskastafeta.cz